berijan
06 فروردین 1402 - 15:11

آمریکا بدنبال سرنگونی نتانیاهو برای کاهش تنش با ایران است

پسر نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی مطالبی را به اشتراک گذاشته که در آن ادعا می‌کند که ایالات متحده از تظاهرات‌ها برای سرنگونی نتانیاهو حمایت مالی می‌کند.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از جروزالم پست، در ادامه تشدید اختلافات میان آمریکا و رژیم صهیونیستی، این بار «یائیر نتانیاهو»، فرزند نخست وزیر تل آویو ادعا کرده است که وزارت امور خارجه آمریکا بودجه اعتراضات علیه نتانیاهو و تظاهرات ضد اصلاحات قضایی را تامین می کند.

در یکی از توئیت‌هایی که پسر نتانیاهو به اشتراک گذاشته، گفته شده است که آمریکایی‌ها پشت اعتراضات جاری در تل آویو هستند. بر اساس این توییت، آمریکا با به راه انداختن اعتراضات علیه کابینه رژیم صهیونیستی تلاش دارد تا نتانیاهو را برای جلوگیری از تشدید تنش با ایران تحت فشار قرار دهد.

در توییتی که پسر نتانیاهو منتشر کرده، آمده است: «وزارت امور خارجه آمریکا پشت اعتراضات در اسرائیل با هدف سرنگونی نتانیاهو برای انعقاد توافق با ایرانی هاست. آیا چیزی بنام شین بت وجود دارد؟»

او سپس توییت دیگری را به اشتراک گذاشت که در آن ادعا شده بود وزارت خارجه ایالات متحده در تلاش است تا کابینه نتانیاهو را سرنگون کند.

پیشتر هم حدود یک ماه پیش، پسر نخست وزیر رژیم صهیونیستی در توییتی نوشته بود که گروه های معترض در تل آویو تروریست های داخلی هستند. او در آن زمان با خطاب قرار دادن معترضان به تغییرات قوانین قضایی در تل آویو نوشت: «آنها معترض نیستند. آنها آنارشیست هم نیستند. آنها تروریست هستند. یک وضعیت هرج و مرج خشونت‌آمیز در اینجا به وجود آمده است که توسط جنایتکاران و میلیاردرهای شرور تأمین مالی می‌شود. این تروریسم داخلی است. حتی اگر زمان بگذرد، در نهایت آنها به خاطر همه جنایاتشان محاکمه خواهند شد.»

منبع: مهر
شناسه خبر: 1110906