berijan
01 اسفند 1401 - 00:24

فراخوان تحریم برخی مراکز تجاری مراکش بدلیل همکاری با تل آویو

جنبش جهانی تحریم رژیم صهیونیستی خواستار تحریم تمامی مراکز تجاری وابسته به یک شرکت به سبب همکاری با رژیم اشغالگر قدس شده است.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از مرکز اطلاع رسانی فلسطین، جنبش جهانی تحریم رژیم صهیونیستی، شعبه مراکش خواستار تحریم تمامی مراکز تجاری وابسته به شرکت «کارفور» به سبب همکاری با رژیم اشغالگر قدس شد.

جنبش BDS در بیانیه‌ای عنوان کرد که مراکز تجاری وابسته به شرکت مذکور با رژیم اشغالگر صهیونیستی همکاری دارند، بنابراین همه مردم سودان و مراکش به همراه حامیان ملت فلسطین باید این شرکت‌ها را تحریم و سرمایه‌های خود را از آن‌ها خارج کنند.

گفتنی است که شرکت کارفور ۸ مارس سال ۲۰۲۲ توافقنامه همکاری با شرکت Electra consumer product و شعبه آن yenot bitan به امضا رساند. هر دو شرکت مذکور اسرائیلی هستند و در نقض حقوق ملت فلسطین دست دارند.

این شرکت‌ها در اجرای برخی طرح‌ها و پروژه‌های استعمارگرانه و غیرقانونی در اراضی اشغالی فلسطین مشارکت دارند و مراکز تجاری خود را در اراضی فلسطینی در دو شهرک صهیونیست‌نشین اسرئیل و معالیه ادومیم احداث کرده‌اند.

تحولات در فلسطین طی چند ماه گذشته روند پرشتابی به خود گرفته است و همزمان جنبش اسیر فلسطین با اعلام اینکه روز جمعه آینده در حمایت از اسرای فلسطینی باید روز خشم باشد، تاکید کرد که خطبه‌های نماز جمعه باید به مسئله اسرای فلسطینی و ساکنان قدس که تحت فشارهای شدید رژیم صهیونیستی قرار داشته و خانه‌های آنان به طور مداوم تخریب می‌شود و آزادی آنان سرکوب می‌شود، اختصاص یابد.

این در حالی است که اسرای فلسطینی وارد دومین هفته اقدامات اعتراضی خود علیه سازمان زندان‌های رژیم صهیونیستی و سرکوبگری‌های آن شدند.

از زمان روی کار آمدن کابینه جدید رژیم صهیونیستی به نخست وزیری بنیامین نتانیاهو و انتصاب «ایتمار بن گویر» به عنوان وزیر امنیت داخلی، تجاوزات رژیم صهیونیستی علیه اسرا شدت یافته است.

در تحولی دیگر مربوط به فلسطین اینکه، پایگاه ارتش رژیم صهیونیستی در قلقیلیه هدف تیراندازی قرار گرفت.

بر همین اساس، سخنگوی ارتش رژیم صهیونیستی اعلام کرد که یکی از پایگاه‌های ارتش در نزدیکی قلقیلیه هدف تیراندازی قرار گرفته است. سخنگوی ارتش مدعی شد که در این حادثه به کسی آسیبی وارد نشده است.

منبع: مهر
شناسه خبر: 1045307